Regionální výjezd SedmihorkyPoslední zářijový prodloužený víkend jsme mnozí z nás strávili na společném pobytu v autokempu Sedmihorky.

Kemp se nachází zhruba něco přes hodinu cesty autem z Prahy (což bylo pro nás jistě příjemné), v těsné blízkosti romantických pískovcových útvarů Hruboskalska.

Zatímco někteří využili k ubytování chatiček, jiní bydleli v místních stanech s podsadou nebo měli stany vlastní. Byli jsme tak rozptýleni na poměrně velké rozloze mezi ostatními hosty kempu. Ale na společných aktivitách jsme se vždycky nakonec zvládli nějak domluvit. Kladem myslím byla čistota v celém areálu i klid v nočních hodinách, na který dohlížela ostraha. Mnozí z nás ocenili také výbornou svíčkovou, guláš nebo borůvkové knedlíky v místní restauraci.

Hlavní náplní byly dva společné výlety, ten první do oblasti Valdštejna, na druhý jsme se vypravili v sobotu auty do okolí Kozákova. Společně jsme obdivovali podzimně vybarvené stromy a nádherné pískovcové skály. Děti hrály cestou různé hry a dva naši psi se na výletech opakovaně zcela nekřesťansky poprali. Zbytek času jsme trávili v areálu různými aktivitami – ping pongem, minigolfem či beachvolejbalem. Jednoho otužilce jsme dokonce přistihli i při koupeli v rybníce.

Nevýhodou se zprvu zdálo být zejména to, že nemáme k dispozici žádnou shromažďovací místnost. Ale počasí nám přálo, a tak jsme mohli oba večery příjemně posedět u ohně, hrát na kytaru, povídat si a opékat různé dobroty. Specifickou kouzelnou atmosféru pak měly obě ranní modlitební na plážičce u rybníka.

Myslím, že v situaci, kdy mnozí z nás váhají, zda se účastnit sborové dovolené (třeba proto, že jsou zvyklí trávit obvykle dovolenou jinak a týden jim připadá dlouhý), může být takováto dvou – či třídenní akce ideální příležitostí, jak pobýt s ostatními lidmi ze sboru ještě jinak nežli na nedělních bohoslužbách. Já osobně bych nejspíš jela příště na podobnou akci znovu.

Několik fotografií z víkendu si můžete prohlédnout zde.

Autor: admin | Vydáno dne 01. 10. 2012