Hodnocení kurzu ALFAZúčastnila jsem se několikrát kurzu Alfa u p. Grabmylera v Letňanech a mohu velmi kladně hodnotit celkovou atmosféru, klidné prostředí a výklad lekce. – Je to velmi záslužná práce v našem atheistickém prostředí a bylo by dobře, kdyby se o tyto věci začala zajímat hlavně mladší generace, která byla po 40 let vychovávána ve zcela protináboženském duchu.
 

Anna, Letňany

Už osmý rok mám moc nepříjemnou zánětlivou kloubní nemoc. Vím, že z lékařského pohledu je nevyléčitelná. Špatně se mi píše a mám bolesti při chůzi. Tak jsem se „belhala“ na čtvrtou alfu. Je to tam moc fajn, Niki je bezvadný („anglán“ z videa.) Pak si hezky povídáme a přibližně za 2 hod. jdu pěšky celkem kus cesty domů. Jindy ten lán cesty tak, tak dojdu – ale bylo to dobrým počasím? – určitě ne. Najednou se mě krásně šlo, lehce, téměř normálně. Tak jsem to svedla na Pána a celou cestu jsem mu děkovala.

Majka, říjen 2004
 
 
Očekával jsem hezký víkend, ale splnilo se mi, že někam patřím. Podařilo se mi oddat se Bohu a jednat v souladu s působením Ducha svatého. Chtěl bych vydržet. Pocítil jsem ohromnou úlevu a víru, že s pomocí Ducha svatého a Boží se vše obrátí v dobré a budu moci žít podle učení Ježíše.
 
Richard, společný víkend kurzů Alfa v Dlouhém, 2004
 
 
Chtěla bych vyjádřit své díky a obdiv všem, kteří se podílejí na tak úžasném díle, jakým bezesporu jsou kurzy Alfa. Od prvního okamžiku jsem měla pocit, že je to pravé, co hledám a co potřebuji. Těšila jsem se na každé další setkání, při kterých jsem měla pocit, že procházím očistnou kůrou. Díky „Alfě“ se mi podařilo nalézt mou ztracenou víru, kterou jsem někde na své životní pouti ztratila.


Pavla, kurzy Alfa březen až květen 2004
 
 
V březnu 2004 jsme byli osloveni panem Grabmylerem z Nýdecké 447 z Prahy 9 – Letňany zda se chceme dozvědět více o křesťanské víře. Vzhledem k tomu, že oba, já i manželka jsme křesťané začalo nás to zajímat a od 9. března jsme začali chodit do kurzu Alfa ke Grabmylerům. Kurz byl velmi dobře připraven jak po stránce materiální, tak i odborné.

V debatách po přednáškách Nicky Gumbela jsme si upevnili základy své víry – já československé církve husitské, manželka katolické – které byly mnoho let komunisty pošlapávány a vrátilo nás to k náboženskému životu. Zaujala nás především otázka spasení a kříže, které nám vysvětlil pan Grabmyler. Děkujeme tímto administrátorům kurzu Alfa panu Františku a paní Pavle Grabmylerovým za vše, co pro nás udělali a za to, jak nám pomohli v otázkách víry.
 
Antonín a Olga, 2. června 2004
Autor: admin | Vydáno dne 05. 01. 2010